انتقال با حواله دلار پرفکت مانی

راهنمای انتقال با حواله پرفکت مانی و ارسال دلار پرفکت مانی از حساب شما به حساب دیگر

۱۳۹۳/۰۵/۱۸ ۲۱:۱۰
۱۴۰۲/۰۳/۳۰ ۱۱:۱۷
 0
انتقال با حواله دلار پرفکت مانی

انتقال با حواله پرفکت مانی

انتقال با حواله پرفکت مانی را می‌توان به‌عنوان ساده‌ترین و البته ایمن‌ترین روش برای جابه‌جایی پول در بستر این شبکه دانست. در واقع این روش کارمزد بسیار اندکی دارد. مازاد بر این، امنیت آن بالا بوده و می‌توان لایه‌های امنیتی دیگر نظیر رمز حفاظتی را برای آن تعیین کرد. مزیت دیگری که این روش به همراه دارد، سرعت بسیار بالای آن است.به‌گونه‌ای که در کسری از ثانیه انجام شده و طرف مقابل نیاز به واردکردن هیچ‌گونه اطلاعاتی ندارد. مگر اینکه شما یک رمز حفاظتی را برای امنیت بیشتر تعیین کرده باشید. مجموع این فاکتورها باعث شده تا خود توسعه‌دهندگان هم این روش را برای انتقال پول در داخل شبکه پرفکت مانی توصیه کنند.  برای انتقال پول به کمک حواله پرفکت مانی، باید ابتدا وارد حساب کاربری خود در وب‌سایت آنها شوید. پس از این اقدام هم باید به منوی بالایی مراجعه کنید. در این  بخش یک گزینه تحت عنوان send money دیده می‌شود. 

این گزینه مخصوص انتقال وجه بین حساب‌های پرفکت مانی است. با کلیک بر روی آن، به صفحه‌ای مشابه تصویر زیر هدایت می‌شوید. در این صفحه روش‌های مختلف پرداخت به همراه موجودی شما به چشم می‌خورد که می‌توانید از آن برای پروسه انتقال استفاده کنید. روش‌های گوناگون پرداخت در قسمت بالایی به چشم می‌خورد. 

گزینه Single Payment برای انجام پرداخت‌های تکی و معمولی است. در واقع اگر اطلاعات کامل حساب مقصد را در اختیار دارید، می‌توانید از این روش استفاده کنید. از طرفی ساختار آن ساده بوده و مخصوص پرداخت‌های عادی و نرمال در داخل این شبکه است. به همین جهت خود پرفکت مانی هم آن را توصیه می‌کند. 

گزینه Payment to Email مخصوص حالاتی است که تنها ایمیل طرف مقابل را در اختیار دارید. در این حالت به‌جای اطلاعات حساب مقصد تنها ایمیل آن را وارد می‌کنید.
گزینه Payment to Mobile هم مخصوص حالاتی است که شماره تماسی از طرف مقابل دارید.
سومین گزینه یا Scheduled Payment هم مخصوص حالاتی است که به دنبال پرداخت‌های زمان‌دار هستید. در واقع شما مجموعه‌ای از پرداخت‌ها را به همراه زمان انجام آن تعیین می‌کنید تا در آن بازه انجام شود. این روش برای پرداخت حقوق کارکنان یا انجام تراکنش‌های مدت‌دار است. این روش دارای محدودیتی زمانی است و پس از آن تاریخ، پرداخت صورت نمی‌گیرد. اگرچه این سه روش هم مناسب هستند، اما توصیه می‌شود تا از روش اول برای انجام پرداخت‌های خود استفاده کنید چرا که سهولت بیشتری داشته و می‌تواند ایده‌آل‌تر باشد. با کلیک بر روی گزینه اول هم به فرمی مشابه تصویر زیر هدایت می‌شوید که بایستی در آن اطلاعات مربوط به انتقال پول را تعیین کنید. 

نخستین فیلد از این فرم مخصوص واردکردن مبلغ ارسالی است. در فیلد دوم هم باید آدرس حساب مقصد را وارد کنید. فیلد سوم هم مربوط به یادداشت مربوط به انتقال است. این فیلد الزامی نیست اما توصیه می‌شود تا در آن جزئیات محدودی در رابطه با دلیل انتقال یا موارد مشابه را ذکر کنید. 

در پایین این فرم دو گزینه وجود دارد. گزینه اول یا add payee to my list مربوط به ذخیره کردن اطلاعات پرداخت است. در واقع اگر قرار است در آینده هم انتقال‌های دیگری به این حساب داشته باشید، بهتر است این گزینه را فعال کنید تا در دفعات دیگر، زمان کمتری را از دست بدهید.

گزینه بعدی یا add protection code هم مربوط به ایجاد کد حفاظتی است. در حقیقت شما با فعال‌کردن این گزینه، باید یک کد امنیتی را تعیین کنید. شخص گیرنده پرفکت مانی تنها در صورت واردکردن این کد، قادر به دریافت مبلغ خواهد بود. در غیر این صورت وجه به‌حساب شما عودت داده می‌شود. در واقع تراکنش‌های صورت‌گرفته در شبکه پرفکت مانی غیر قابل برگشت است.( شماره 4  و 5   مربوط به رمز انتقال و تعداد روزهایی هست که این رمز معتبر است و بعد از آن مبلغ به حساب فرستنده برگشت داده خواهد شد )

اما متأسفانه در برخی از مواقع، کاربران با واردکردن یک رقم نادرست، باعث انتقال اشتباه می‌شوند. توسعه‌دهندگان پرفکت مانی با ایجاد قابلیت رمز حفاظتی، سعی کرده‌اند تا از بروز چنین خطاهایی جلوگیری کنند. لذا توصیه می‌شود تا این حالت را فعال و یک رمز مناسب تعیین کند. بعد از تکمیل کردن تمام این جزئیات، بر روی گزینه payment preview کلیک کنید. با این کار تصویری مشابه شکل زیر برای شما نمایش داده می‌شود که در واقع یک پیش‌نمایش از انتقال شما است.

سعی کنید تا تمام اطلاعات آن را بررسی کرده و در صورت صحیح بودن بر روی گزینه send money کلیک کنید. در این حالت، پرداخت شما انجام شده و درصورتی‌که صحیح باشد، با پیغام زیر مواجه می‌شوید. 

در نظر داشته باشید که برای انجام این پروسه، حتماً تمام مؤلفه‌ها را بررسی کرده و سپس گزینه ارسال را بزنید. بدون شک این کار از انجام اشتباهات مختلف جلوگیری می‌کند
در شماره یک و دو مبلغ و حساب گیرنده و نام گیرنده مشخص میشود ( توجه کنید که این نام مستعار بوده و  الزاما نام اصلی  صاحب حساب نیست )
شماره 3 وضعیت حساب را مشخص میکند و شماره 4 کارمزدی که از شما کسر میشود
شماره 5 فقط وقتی نمایش داده خواهد شد که شما در مرحله قبل  گینه ارسال با رمز را فعال کرده باشید
  به یاد داشته باشید که در این روش کارمزد معمول شبکه از شما کسر خواهد شد که متناسب با نوع حساب شما متغیر خواهد بود. این کارمزد در بخش آخر به شما نمایش داده می‌شود. 

توجه : این مرحله فقط وقتی نمایش داده میشود که شما در تنظیمات امنیتی خود روش کدکارت را فعال کرده باشیددر این صورت یکی از 30 عدد کد کارت شما بصورت تصادفی از شما خواسته خواهد شد .

پر از تایید نهایی  انتقال انجام و رسید آن برای شما نمایش داده خواهد شد

 رسید و شماره پیگیری  انتقال شما همان Batch Number هست که در این رسید نمایش داده خواهد شد