ووچر پرفکت مانی یا یوووچر یوتوپیا

تفاوت ها و شباهت های ووچر پرفکت مانی و یوووچر یوتوپیا چیست ؟

۱۴۰۲/۰۹/۲۸ ۲۰:۲۵
۱۴۰۲/۰۹/۲۸ ۲۱:۰۵
 0
ووچر پرفکت مانی یا یوووچر یوتوپیا

با توجه به فراگیر شدن  یوووچر یوتوپیا در ایران ، در این مقاله بررسی میکنیم  که تفاوت ها و شباهت های  ووچر پرفکت مانی  و یوووچر یوتوپیا  چیست .در دنیای پرداخت های اینترنتی ، به محصولاتی که بصورت یک بلیط یا  کارت شارژ هستند ووچر میگویند . همانطور که مثلا با یک کارت شارژ می توانید سیمکارت خود را شارژ کنید با یک ووچر می توانید حساب خود را هم شارژ کنید یا با آن خرید کنید با این تفاوت که فیزیکی نیستند و مجازی هستند .

در ابتدا بطور خلاصه این دو ووچر را بصورت خلاصه معرفی می کنیم . لازم بذکر است معرفی کاملتر هر دو ارز در سایت  قابل مشاهده است .

1- ووچر پرفکت مانی  (Perfectmoney Voucher )

ووچر پرفکت مانی  در واقع  کارت اعتباری سایت پرفکت مانی می باشد  که  میتوانید با آن خرید اینترنتی کنید یا حساب خود را شارژ کنید .روی هر ووچر پرفکت مانی یک شماره ۱۰ رقمی، یک کد فعال سازی ۱۶ رقمی، مقدار و تاریخ ایجاد ثبت شده است. برای خرید کردن از طریق ووچر، فقط به همین دو عدد نیاز است .

2- یوتوپیا یوووچر  (Utopia uVoucher)

یووچر محصول جدید سیستم غیر متمرکز یوتوپیا  است که بصورت یک عد کدی است  که با USD  شروع می شود و 5 کلمه 4 کاراکتری را شامل میشود  که با خط تیره از هم جدا میشوند  .

بطور کلی  از نظر ساختاری و  نوع کار بری  هر دو ووچر مشابه هم هستند و برای خرید های اینترنتی و یا شارژ حساب های کاربری قابل استفاده هستند . بیشترین تفاوت این دو ووچر  مربطو به سازندگان آنهاست  که پرفکت مانی یک شرکت با سابقه  است ولی یوووچر مدت زیادی از ساخت آن نمیگذرد

برتری ووچر پرفکت مانی در تعداد سایتهایی است که برای معامله آن را قبول میکنند و سابقه آن است  . تعداد زیادی سایت در کشورهای مختلف پرفکت مانی و  ووچر آن را قبول میکنند  اما برای یوووچر بخاطر  سابقه کم آن و همچنین ناشناخته بودنش  پذیرنده های معدودی وجود دارد و برای خرید یوووچر ، انتخاب زیادی نخواهید داشت

برتری فعلی یووچر در  غیر قابل ردیابی بودن آن است  که البته میتواند یک شمشیر دو لبه باشد . در صورت هک یا دزدی یوووچر دیگر هیچ ردی از آن باقی نخواهد بود اما در پرفکت مانی با شرایط خاص امکان بررسی وجود دارد

کارمزد ایجاد یوووچر  0.15  درصد است اما در پرفکت مانی کارمزد ساخت ووچر برای حساب وریفای شده 0.5 درصد و برای اکانت وریفای نشده 1.99%  .

 برتری دیگری که یوووچر دارد این است  که بر خلاف اقدام جدید پرفکت مانی در تحریم ایران ، کاربران ایرانی را تحریم نکرده است