بچ نامبر پرفکت مانی چیست؟

این مقاله را بخوانید تا بیاموزید بچ نامبر پرفکت مانی چیست و چه کاربردها و مزایایی دارد .

۱۴۰۲/۰۵/۲۱ ۰۰:۵۵
۱۴۰۲/۰۵/۲۱ ۲۰:۳۵
 0
بچ نامبر پرفکت مانی چیست؟

ابتدا ببینیم بچ نامبر چیست و کاربرد عمومی آن کجاست .

بچ نامبر (Batch Number)  یا  لات نامبر  (Lot Number)  یا سریال ساخت کدی چند قسمتی  که ممکن است متشکل از اعداد و حروف باشد که توسط تولید کننده بر روی محصول درج می شود . تولید کننده بر اساس نوع فرآیند تولید و صنعتی که در آن فعالیت می کند می تواند آیتم هایی مانند : تاریخ ساخت ، شیفت کاری ، ساعت ، شماره فرایند ، سالن تولید ، مخزن و … را در بچ نامبر بگنجاند. این کار باعث می شود تا پشتیبانی محصول دقیق تر صورت بگیرد و در صورت ایجاد اشکال بتوان به راحتی منبع اشکال را پیدا نمود. علاوه بر این تولیدکنندگان معتبر یک سیستم رهگیری را برای محصولات خود راه اندازی می کنند ، خریداران با استفاده از کد بچ نامبر می توانند از اصل بودن محصول و جزئیات تولید آن آگاه شوند. بعنوان نمونه میتوان از  شماره رهگیری 24 عددی اداره پست ایران  نام برد  که با آن میتوان هرلحظه  بررسی کرد که نامه یا بسته پستی ما در کجا و چه مرحله است قراردارد .

بچ نامبر پرفکت مانی (batch number) چیست ؟

ابتدا کمی درباره ساز کار در سیستم پرفکت مانی برای شما توضیح دهم. در پرفکت مانی ۲ روش پرداخت برای کاربران ووجود دارد : ۱. پرداخت از طریق ولت به ولت ۲. پرداخت از طریق ووچر پرفکت مانی .

در هر تراکنش که شما انجام میدهید یک کد رهگیری یا ردیابی بنام بچ نامبر برای شما صادر میشود. اما این کد چه کاربردی دارد ؟ برای مثال شما یک ووچر پرفکت مانی ۱۰ دلاری از سایت پی ام ایکس چنج خریداری کرده اید و میخواهید در یک فروشگآه آنلاین اقدام به خرید نمائید. در لحظه ایی که شما میخواهید ووچر را وارد کنید سیستم باگ میزند و به شما خطای نامعتبر بودن ووچر را میدهد. در اینجا شما میتوانید با مراجعه به سایتی مبدا  بچ نامبر خودتون دریافت کنید و با در اختیار گذاشتن آن با سایت مقصد میتوانید پیگیر ووچر پرفکت مانی خود شوید.

بچ نامبر در سایت پرفکت مانی را از کجا بدست آوریم؟

برای اینکار ابتدا وارد حساب پرفکت مانی خود شوید و به قسمت تاریخچه (History) بروید. در انجا میتوانید تمامی تراکنش ها و بچ نامبر ها را مشاهده کنید. 

https://perfectmoney.com/history.html

در اینجا شما 3 نوع بچ نامبر متفاوت می بینید :
1-  این بچ نامبر برای وقتی هست که شما از حساب خود به حساب شخص دیگری واریز میکنید  و یا از سایتی که پرفکت مانی را قبول میکند  بصورت آنلاین و درگاه پرفکت مانی آن  انتقال می دهید ( مانند تصویر پایین صفحه  ) .

توجه کنید که این بچ نامبر برای هر دو طرف  یکی می باشد یعنی هم برای قرستنده وجه هم برای گیرنده

2- این بچ نامبر برای وقتی است که شما  از حساب خود ووچری را ایجاد می کنید  و آن را به کسی می دهید یا در سایت دیگری استفاده میکنید و وفقط توسط مالک حساب سازنده قابل دیدن است

3-  این بچ نامبر برای وقتی است که  شما ووچری را از کسی دریافت کرده اید یا از سایتی خریده اید و آن را در اکانت خود شارژ و استفاده میکنید . این بچ نامبر فقط برای کسی نمایش می دهد که  ووچر در حساب  او  فعال شده

توجه کنید که بچ نامبر های 2 و 3 یکی نیستند . مثلا شما ووچری را از حساب خود میسازید  در اینجا بچ نامبر شماره 2 برای شما  ساخته می شود  . وقتی این ووچر در حساب دیگری فعال و استفاده می شود  یک بچ نامبر متفاوت شماره 3  ایجاد می شود و سازنده ووچر نمی تواند بچ نامبر شماره 3  را ببینید