بایدها و نبایدهای خرید و فروش پرفکت مانی و رمزارز

در این مقاله سعی میکنیم مواردی که برای خرید و فروش پرفکت مانی و ارز دیجیتال باید مدنظر قرار دهید را بررسی کنیم تا بتوانید بدون دردسر معامله کنید

۱۴۰۲/۰۶/۱۳ ۱۰:۵۲
۱۴۰۲/۰۶/۱۳ ۱۱:۴۶
 0

هنگام خرید و یا فروش ارزهای دیجتال  و پرفکت مانی یا ووچر یا موارد مشابه آنها ، نکات زیر جهت انتخاب سایت  مناسب  جهت معامله دقت نمایند تا مبادا دچار دام کلاهبرداری و سرقت دارایی یا مشکلات مشابه  شوید :

 بررسی دامنه سایت

گر قصد خرید یا فروش از سایت هایی که توسط دوستان و آشنایان به شما معرفی شده اند و یا در تبلیغات های گوناگون دیده اید ، حتما در مرحله اول دامنه  را دقیق چک کنید تا در دام سایتهایی با  دامنه های مشابه  و جعلی گرفتار نشوید  . مثلا ممکن است کسی سایتی مشابه پرفکت مانی را  طراحی کند  و در آدرس perfectmony.com  فعال کند . شما با قرار دادن نام کاربری و رمز عبور خود رد این سایت عملا حساب کاربری خود در سایت اصلی پرفکت مانی را در اختیار  فرد کلاهبردار قرار میدهید

 بررسی سایت مورد نظر برای خرید و فروش

همانطور که شما در وبسایت های معاملاتی به روش های گوناگون اقدام به احراز هویت مینمایید بهتر است که هویت سامانه هایی که قصد خرید یا فروش از آنها را دارید نیز بررسی نمایید.
آدرس - تلفن - نحوه پشتیبانی و خدمات - راه های دسترسی و مشاوره - روال ثبت خرید و فروش - زمان تسویه ریالی و رمزارزی - سابقه فعالیت و وبلاگ از نکاتی هست که باید قبل از هر تراکنشی در سامانه ها در نظر بگیرید و تست کنید.

حتما قبل از اقدام به عضویت و معامله ، حتما در مورد سایت مورد نظر در وب جستجو کنید و نظرات افراد مختلف را ببینید

 گول تبلیغات و وعده های تبلیغاتی فرینده را نخورید

بر فرض مثال اگر در تبلیغات وبسایت یا سامانه تبادلاتی وعده قیمت پایین تر در خرید یا بالاتر در فروش داده میشود، حتما قیمت را با چند وبسایت و سامانه دیگر مقایسه نمایید. چنانچه بازه تفاوت قیمت با سایر وبسایت ها زیاد باشد و غیرمعمول، حتما به این سامانه شک نمایید و این موضوع میتواند ترفندی برای جذب شما و تمایل به واریز سرمایه ریالی و رمزارزی داخل وبسایت، جهت فریب و کلاهبرداری باشد.
در نظر داشته باشید که سایتهای خرید و فروش معتبر  با یکدیگر در رقابت قیمت میباشند اما این رقابت تفاوت زیادی در قیمتها ندارد و خیلی بازه کوچکی را شامل میشود. وعده های تفاوت قیمت 1000 تومانی در تتر و امثال این، تنها موجب فریب کاری است.

خواندن این مقاله در این زمینه  ممکن است برایتان مفید باشد 

 مراقب مدارک و حساب های بانکی و اینترنتی باشید

در صورتی که شخصی از شما با عنوان استخدام و سرمایه گذاری و ... درخواست عضویت یا ثبت نام در سایتهای اکسچنج پرفکت مانی یا بیت کوین نموده و یا درخواست مشخصات حساب کاربری و حساب بانکی کرد ،جداً از انجام این عمل خودداری کنید .در غیر اینصورت تمامی محکومیت های ناشی ازجرم پولشویی و معاونت در کلاهبرداری اینترنتی و دزدی و جبران خسارت های مالی و حبس و تعزیر و ... به عهده شما میباشد 

خواندن این مقاله در این زمینه  ممکن است برایتان مفید باشد 

 دنبال یک شبه میلیاردر شدن نباشید

بارها و بارها اشاره کرده ایم که اگر یک شخص یا یک پروژه این امکان را دارد که با یک سرمایه کم سود چندین میلیاردی را برای شما در یک بازه زمانی کوتاه رقم بزند که این شخص و چنین پروژه‌ای به هیچ وجه آغازگر این پروژه نبوده و با همان رفتار می تواند سرمایه قابل توجهی را برای خود ایجاد کرده و دیگر نیازی به این کسب و کار نخواهد داشت. اما متاسفانه گوش شنوایی برای این نکته وجود ندارد و ما هر ماه شاهد تعداد زیادی از هموطنان خود هستیم که برای شکایت از پروژه های کلاهبرداری مختلف دائماً در حال رفت و آمد در مسیر دادگاه ها هستند.
نتیجه : هرجا در مورد سرمایه گذاری با سود بالا و غیر منطقی و یک شبه ملیاردر شدن دیدید مطمئن باشید کلاهبرداری  و یا پانزی است و از آن دوری کنید 

خواندن این مقاله در این زمینه  ممکن است برایتان مفید باشد 

 مراقب کلاهبرداری های پانزی باشید

کلاهبرداری پانزی (Ponzi scheme) یک نوع کلاهبرداری مالی است که در آن سودهای پرداخت شده به سرمایه‌گذاران جدید از مبالغ سرمایه‌گذاران قدیمی تامین می‌شود، به جای از عایدات سرمایه‌گذاری صحیح و مستقل. این سامانه به طور معمول باعث تشویق سرمایه‌گذاران به جذب اعضای جدید و تزریق سرمایه بیشتر می‌شود. در نهایت، وقتی که جذب سرمایه‌گذار جدید کاهش می‌یابد، سیستم به طور قابل‌ملاحظه‌ای تضعیف می‌شود و افتادگی رخ می‌دهد، که به عموماً به شکست پانزی معروف است. 

خواندن این مقاله در این زمینه  ممکن است برایتان مفید باشد 

 رعایت موارد امنیتی هنگام عضویت و معامله

موارد زیر را حتما در نظر بگیرید :

  • سعی کنید در مکان های عمومی  یا کافینت ها  از سامانه دهای معاملاتی استفاده نکنید
  • از وایفای یا اینتر اشتراکی مجانی  که مثلا هتل ها در اختیار شما قرار میدهند بپرهیزید
  • از سیستم ها و  مرورگر های بروز و آپدیت شده استفاده نمایید
  • اکثر سایتها گزینه های ورود دو عاملی مثلا تایید با اییمل موبایل یا برنامه های  خاص را دارند . حتما آنها را فعال کنید و فقط بفکر راحتی خود نباشید
  • ا اطلاعات کاربری و بانکی  خود را در اختیار افراد دیگر قرار ندهید
  • در معاملات حتما حد سود و ضرر خود را مشخص کنید 
  • رمز های عبور خود را در بازه های زمانی مختلف عوض کنید مثلا هر 3 ماه یک بار
  • اگر در سایتها و سامانه های مختلفی عضو هستید از ایمیل و رمز مشابه برای آنها استفاده نکنید 

 معامله در فضای مجازی

از خرید و فروش از  رمز ارز یا پرفکت و مارد مشابه  در شبکه های اجتماعی  مانند تلگرام ، ایسنتاگرام و ... و یا سایت هایی نظیر "دیوار" و "شیپور"  جدا خودداری فرمایید عموما افراد فریب کار و کلاهبردار از این طریق اقدام به سوء استفاده از کاربران در فضای رمزارز و تبادل مینمایند و یا با ارسال لینک های مخرب برای کاربران اقدام به خالی کردن حساب بانکی ایشان مینمایند.